Sorting by

×
vlag oekraine

Grijpskerk en Oekraïne (update)

Samen in actie voor Oekraïne: een update

Zoals u eerder heeft kunnen lezen is door een enthousiaste groep vrijwilligers de voormalige pastorie aan de Nicolaas Grijpstraat gereed gemaakt voor de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. Sinds maandag 16 mei jl. wordt de woning ook daadwerkelijk bewoond door twee families. Hoewel de aanleiding natuurlijk verdrietig blijft, zijn we blij dat de energie en het enthousiasme dat loskwam om iets voor de vluchtelingen uit Oekraïne te doen niet voor niets is geweest. De eerste familie uit het westen van Oekraïne was al een aantal weken in Nederland. Het verbleef bij een gastgezin in Winsum. Dat was echter geen langdurige oplossing en daarom werd voor hen naar een nieuw onderkomen gezocht. Via de tussenkomst van onze kerkelijk werker Jeltsje Elzinga is hen onze opvanglocatie aangeboden. Het gaat om al een al wat oudere vrouw, haar kleindochter en twee kinderen van 13 en 9 jaar. Maandag aan het einde van de ochtend kwamen ze in Grijpskerk, waar hun buddies Thea en Geesje klaar stonden om hen op te vangen. Op dezelfde maandag kwam aan het eind van de middag nog een familie in Grijpskerk aan. Het gaat om een familie die nog maar heel kort in Nederland was. Gevlucht uit Mariupol hebben ze 1 nacht doorgebracht in de Jaarbeurshallen in Utrecht met honderden andere vluchtelingen. Zij waren dolblij dat ze deze grootschalige opvang konden verruilen voor de voormalige pastorie in ons dorp. Hier gaat het om een opa en oma (zestigers), een man en vrouw (dertigers) en hun twee kinderen van 13 en 3. Deze familie werd opgevangen door de buddies Mirja en Roeletta. In de rest van de week is er veel werk verricht door de buddies en ook andere vrijwilligers: Denk aan boodschappen doen, naar de gemeente voor de inschrijving en een BSN-nummer, het regelen van zwemles en een school voor de kinderen. Ook is voor de oudere vrouw van de familie die uit Winsum kwam nog een andere plek gevonden aan de Westerhornerweg. Voor haar bleek de trap in de woning te veel van het goede. Ondanks dat ze nu op een andere plek verblijft, wordt ze nog wel begeleid door onze mensen. Beide families zijn erg dankbaar voor de opvang in ons dorp. Ze voelen zich erg welkom. Het is hartverwarmend om te zien hoe heel veel mensen in ons dorp hier elke dag weer hun best voor doen. We hopen dat beide families een fijne tijd hebben in ons dorp.  

Deel dit bericht

Lees meer